• Divadielko v ŠKD

Dňa 23.4.2024 nás v ŠKD navštívilo bábkové divadlo Dúha, ktoré sa nám predstavilo so svojou hrou "Mravec Gregor". Deti sa zoznámili so šikovným mravcom, ktorý ušiel z bežného života vo veľkom mravenisku. Na svojej odvážnej ceste spoznal hodnotu priateľstva a spolupráce. Detičky sa nielen zabavili, ale si odniesli aj cenné ponaučenie.

• Slovensko 20 rokov v EÚ

Dňa 16.2.2024 sa žiaci 9. ročníka K. Škorecová, N. Hrúziková, A. B. Blehová a D. Leckéši zúčastnili konferencie s názvom „Slovensko 20 rokov v EÚ“, ktorú organizovala SOŠ polytechnická v Zlatých Moravciach. Čestným hosťom podujatia bol poslanec Európskeho parlamentu Ing. I. Štefanec. Počas svojej prednášky porozprával žiakom o tom, ako funguje europarlament a o témach, ktorými sa v súčasnosti zaoberá. Po prednáške nasledovala diskusia na tému „Čo urobila EÚ pre mňa“, do ktorej sa svojim príspevkom zapojili aj naši žiaci. Neľahkú úlohu rečniť pred 150 hosťami zobrala na svoje plecia Kristínka Škorecová a my ostatní sme jej silno držali palce. Na záver si žiaci preverili svoje znalosti o EÚ v súťaži. Náš tím sa vďaka výbornej spolupráci držal dlho medzi prvými. O body nás pripravila až predposledná úloha a tak sme skončili na štvrtom mieste. Podujatie bolo zaujímavé, veľmi dobre zorganizov

• CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

V školskom roku 2023/2024 sa do riešenia domáceho kola chemickej olympiády zapojili 4 žiaci deviateho ročníka, všetci postúpili do školského kola, v ktorom preukázali svoje vedomosti z chémie.

Výsledky:

1. miesto: T. Lakušová (IX.)

2. miesto: D. Leckéši (IX.)

3. miesto: A.B.Blehová (IX.)

4. miesto: K. Škorecová (IX.)

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

V školskom roku 2023/2024 sa do riešenia školského kola Biologickej olympiády zapojilo v odbornosti zoológia 15 žiakov, botanika 6 žiakov a geológia 8 žiakov. Úlohy žiaci riešili online cez edupage.

Výsledky:

ZOOLÓGIA: