Chemická olympiáda Olympiády v cudzích jazykoch Knižné kamarátstva iBobor Biologická olympiáda Jazykový kvet súťaž v cudzom jazyku Geografická olympiáda A Slovo bolo u Boha Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2020/21 Botanická olympiáda 2019/2020 Brána jazykov otvorená Súťaž Družstiev mladých zdravotníkov Všetkovedko Envirootázniky  Botanická olympiáda 2018 - 2019 Biblická olympiáda Literárne súťaže Recitačné súťaže šk. rok 2019-20 Záchrana som ja Pytagoriáda Matematický KLOKAN Prehliadka detských súborov Hovorme o jedle Výtvarné súťaže Slávik Slovenska Slávik Slovenska 2017 Súťaž DFS Zvonky - Nitra 2018 Hravo ži zdravo Dejepisná olympiáda 2017/18 vedomostná súťaž o olympizme pre ZŠ Európa v škole Súťaž v zručnosti SOUpolytechnická ZM O škole

Súťaže a olympiády

Prehliadka detských súborov

Detský folklórny festival " Tam na tej lúke"

Dňa 24.6. 2017 sa naši žiaci zúčastnili Detského folklórneho festivalu pod názvom“ Tam na tej lúke“. Festival sa konal na amfiteátri v Chyzerovciach  pod patronátom primátora Zlatých Moraviec. V programe sa predstavili folklórne súbory Drienka, Kamienok, Lupienok, Rochánik a Zlatňanka. Naše deti prispeli s programom Pytačky. Zahrali krátku scénku, zatancovali a zaspievali si. Poďakovanie patrí organizátorom podujatia, ale aj rodičom, ktorí boli ochotní obetovať svoj voľný čas a zabezpečiť dopravu detí na folklórny festival. Deti mali pekný zážitok a po programe sa mohli zabaviť v tvorivých dielňach.

Dňa 22.3.2016 sa žiačky našej ZŠ – Karin Huňadyová, Nina Rajtarová a Eliška Hudecová zúčastnili regionálnej súťaže detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov pod názvom ZVONKY. Súťaž sa konala v KOS v Nitre. Konkurencia bola veľmi veľká, veď vystúpiť pred takými profesionálmi ako sú DFS Fatranček, Borinka či Jelenček, bolo pre ne veľkým zážitkom. Dievčatá  majú naozaj pekné hlasy a veríme, že nás i naďalej budú reprezentovať v speváckych súťažiach.

Deti z DFS Rochánik zo Sľažian sa 20. marca 2015  zúčastnili na súťažnej  regionálnej prehliadke detských folklórnych súborov v Rišňovciach pod názvom "HELIČKY", kde získali ocenenie za pekný prirodzený prejav.

Organizátori pripravili pre účinkujúcich bohatý program na vyplnenie voľného času. Deti si po svojom vystúpení mohli pozrieť divadielko s názvom Pod perinou, vyrábali predmety na tvorivých dielňach, učili sa tanečné kroky . Veľmi sa im páčilo a aj pre nás vedúcich bola prehliadka veľkou inšpiráciou. Verím, že sa aj takouto formou podarí u žiakov vzbudiť záujem o ľudovú kultúru a tradície.

Mgr. Beáta Karáčová