Rada školy

Chemická olympiáda Olympiády v cudzích jazykoch Knižné kamarátstva iBobor Biologická olympiáda Jazykový kvet súťaž v cudzom jazyku Geografická olympiáda A Slovo bolo u Boha Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2020/21 Botanická olympiáda 2019/2020 Brána jazykov otvorená Súťaž Družstiev mladých zdravotníkov Všetkovedko Envirootázniky  Botanická olympiáda 2018 - 2019 Biblická olympiáda Literárne súťaže Recitačné súťaže šk. rok 2019-20 Záchrana som ja Pytagoriáda Matematický KLOKAN Prehliadka detských súborov Hovorme o jedle Výtvarné súťaže Slávik Slovenska Slávik Slovenska 2017 Súťaž DFS Zvonky - Nitra 2018 Hravo ži zdravo Dejepisná olympiáda 2017/18 vedomostná súťaž o olympizme pre ZŠ Európa v škole Súťaž v zručnosti SOUpolytechnická ZM O škole

Súťaže a olympiády

Jazykový kvet súťaž v cudzom jazyku

 

Jazykový kvet 2020

Dňa 6.3. 2020 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže "Jazykový kvet". Tento rok sa súťaž konala v prezenčnej forme  v kultúrnom stredisku na Zobore v Nitre. Žiaci našej školy súťažili v kategórii poézia, próza a monodráma. Do finále postúpila Linda Kunová, žiačka 7.ročníka, ktorá predstavila monodrámu s názvom "Sarah-the wonderboot snippet". Vo finále, ktoré sa konalo v tzv.korona verzii - dištančne - Linda získala 2. miesto. Srdečne gratulujeme!

Žiaci, ktorí sa zúčastnili súťaže:

Timea Krajčiová, Martin Leckéši, Linda Kunová a Viktória Ferencová

 

Mgr.Alena Rapavá, učiteľka anglického a ruského jazyka

 

Jazykový kvet 2019

 

Žiaci našej školy sa aj tento rok zúčastnili celoslovenskej akreditovanej súťaže v prednese poézie, prózy a drámy "Jazykový kvet". V tomto školskom roku bola súťaž v tzv. movie forme, čo znamená, že sme mali nahrať záznam našej scénky vo forme videa, následne poslať toto video porote, ktorá rozhodla o tom, či táto scénka postúpi alebo nie. Žiaci našej školy tento rok súťažili  nielen v anglickom jazyku so scénkou s názvom "The world is sick", ale aj  s nemeckou poéziou. Postúpili do krajského finále a obsadili pekné 2. miesto v anglickom aj v nemeckom jazyku. Srdečne blahoželáme!

Žiaci, ktorí sa zúčastnili súťaže:

Samuel Rajtar - poézia v nemeckom jazyku

Samuel Rajtar, Filip Matejov, Sofia Šimonová - Dráma v anglickom jazyku

 

Scénku s anglickom jazyku si môžete pozrieť tu:

 https://www.youtube.com/watch?v=HrOFq7cMmWc&feature=youtu.be <https://www.youtube.com/watch?v=HrOFq7cMmWc&feature=youtu.be>

 

Mgr.Alena Rapavá, učiteľka anglického jazyka a Mgr. Monika Hrušková, učiteľka nemeckého jazyka

 

"Jazykový kvet 2018"

   

     Na našej škole sa už pomaly stalo tradíciou, že sa každoročne zúčastňujeme celoslovenskej akreditovanej súťaže v prednese poézie, prózy a drámy "Jazykový kvet". Aj tento rok žiaci ôsmeho a deviateho ročníka nacvičovali scénku pod názvom "Not belong to society", čo v preklade znamená "Nepatriť do spoločnosti". Už samotný názov dáva tušiť, že ide o tému na našich školách dosť aktuálnu - tému šikanovania.

     Myslím si, že žiakom sa táto scénka páčila, usilovne na jej prevedení pracovali od októbra, aby 1.marca mohli ukázať ich jazykové, ale aj herecké schopnosti. A výsledkom bol postup do finálového kola., kde obsadili 2. miesto.

Gratulujeme a ďakujeme nášmu bývalému žiakovi Jurajovi Dekanovi za hudobný doprovod, Vanese Čapovej za zhotovenie rekvizít a  Natálii Grácovej za zhotovenie fotografií, videa a výpomoc na súťaži. A samozrejme všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali akýmkoľvek spôsobom!

Žiaci, ktorí nacvičili scénku:

Augustín Adam, 8.roč.

Frajková Alica, 9.roč.

Gubová Karin, 9.roč.

Káčerová Andrea, 9.roč.

Krtová Nina, 9.roč.

Nemčeková Barbora, 9.roč,

Pajerová Vanesa, 9.roč.

Polyáková Viktória, 9.roč.

Rajtar Samuel, 8.roč.

 

Mgr.

Alena Rapavá, učiteľka anglického jazyka

 

 

 

 

Priebeh súťaže "Jazykový kvet 2017"

     Súťaž "Jazykový kvet" je celoslovenská akreditovaná súťaž v prednese poézie, prózy a drámy v rôznych jazykoch. V tomto roku sme sa rozhodli, že našu školu budeme reprezentovať s divadelnou scénkou "Baba Yaga"(ruská rozprávka),  a predviedli sme ju v anglickom jazyku.

Keďže sme sa dopracovali až do celoslovenského kola, prinášame stručný priebeh celej súťaže.

10.marec 2017   účasť na krajskom semifinále súťaže v Nitre, postup do finále

7.apríl 2017        účasť na krajskom finále v Nitre, postup do celoslovenského kola

19.máj 2017        účasť na celoslovenskom kole v Trnave, získali sme 3.miesto (súťaže sa zúčastnilo 7 divadelných súborov

                            našej  kategórie z rôznych kútov Slovenska)

 

Ďakujeme všetkým, čo akýmkoľvek spôsobom prispeli k nášmu úspechu!

Mgr. Alena Rapavá, učiteľka anglického jazyka

Žiačky, ktoré scénku nacvičili: Karin Gubová, Viktória Polyáková, Nina Krtová, Andrea Káčerová,Vanesa Pajerová, Alica Frajková, Barbora Nemčeková, Eva Tokárová, Ema Ondrušková, Ivana Tešíková, Natália Grácová

 / tu si ju môžte pozrieť https://youtu.be/ADmdkPW3s7c /

 

 

 

 

 

 

Postup do finále súťaže „Jazykový kvet“ 2015

V  marci  2015  žiačky, ktoré navštevujú krúžok anglického jazyka, zúčastnili súťaže „Jazykový kvet“ po prvýkrát. Je to celoslovenská akreditovaná súťaž pre deti a mládež v prednese poézie, prózy a drámy v rôznych jazykoch.

     Naše žiačky súťažili v kategórii  dráma s divadelnou scénkou „I want my mother back“ (Chcem naspäť svoju mamu).  Ich námaha bola odmenená nielen potleskom, ale aj postupom do finálového kola, ktoré sa uskutoční 17. apríla v kongresovej sále SPU Nitra. Srdečne gratulujeme!

Žiačky, ktoré sa zúčastnili súťaže Jazykový kvet: Jana Trubáčiková, Adela Verešpejová, Lucia Kmeťová, Viktória Jánošová, Jana Túrociová, Diana Zaťková Video zo súťaže:

https://www.youtube.com/watch?v=92Luz8R7vgQ&google_comment_id=z12kjb4wrkbzczmmx22jynbjpwr1fzs01&google_view_type#gpluscomments

17.apríla sa v kongresovej sále SPU Nitra konalo  krajské finále  súťaže Jazykový kvet.  Po únavnom dni netrpezlivo čakali na to, ako rozhodne porota. Konkurencia bola veľká, takže  sa veľmi tešili, keď  sa dozvedeli, že  získali 3. miesto.

Pre všetkých zúčastnených to bol veľký prínos, lebo súťaž bola verejná,  takže žiaci si mohli porovnať svoju výslovnosť a umelecký prejav s ostatnými.

Ďakujeme, dievčatá, nesklamali ste!

Mgr. Alena Rapavá, učiteľka anglického jazyka

 

 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Sľažany 122
  951 71 Sľažany č. 122
 • 0376302219,
  mobil 0903660198
  mobil 1. st. 0903796175
  0376302409 - ekonómka,
  0376302286 - školská jedáleň
  mobil 0903800057

Fotogaléria