Výzvy v cudzom jazyku - challenges 2018/2019

Aj tento školský rok by sme sa chceli prihovárať našim žiakom prostredníctvom výziev v cudzích jazykoch cez školský rozhlas. Dúfame, že sa nám podarí prilákať a zapojiť do aktivít ešte viac žiakov ako minulý školský rok. To je výzva pre nás – učiteľov cudzích jazykov.

Okrem anglického jazyka sa budeme prihovárať aj v nemeckom a ruskom jazyku.

Prvá výzva – septembrová - je už za nami. Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov dostali žiaci výzvu zistiť, ktoré je najdlhšie slovenské slovo. Najdlhšie slová v anglickom, nemeckom, ruskom a v iných európskych jazykoch sme zisťovali, napísali a umiestnili sme ich na paneli na školskej chodbe.

Siedmaci dostali extra výzvu – jeden deň sa obliecť do kostýmu európskej osobnosti a prihovoriť sa svojím spolužiakom v rodnom jazyku tejto osobnosti. Ako to dopadlo? Bolo to zaujímavé a úsmevné, ale nie všetky osobnosti sa nám podarilo uhádnuť: našu školu navštívili kráľovná Alžbeta II. spolu s  jej manželom princom Philipom, rodina Simpsonových, Marcus a Martinus, Michael Jackson, Tom Holland, Bebe Rhexa....

Ďalšie výzvy nás čakajú, tešíme sa na ďalšiu zábavu.

Druhá výzva - v novembri sme vyzvali žiakov, aby sa zapojili do Európskeho týždňa boja proti drogám. Žiaci dostali výzvu v anglickom jazyku, aby vyjadrili svoj postoj k drogám, a ak sa odmietavo stavajú k užívaniu drog, aby to dali najavo: v pondelok bláznivým klobúkom, v utorok bláznivými ponožkami, v stredu červeným oblečením, vo štvrtok športovým dresom obľúbeného športového tímu a v piatok bláznivým účesom. Nebolo podmienkou, aby sa zapojili povinne všetci. Kto chcel dať najavo svoj názor, v jednotlivé dni sa vyjadril svojím oblečením. Ako to dopadlo môžete vidieť vo fotogalérii. Myslím, že žiaci vedia dať najavo svoje názory a ešte sme sa aj zabavili.

Tretia výzva bola venovaná Svetovému dňu vody. Žiaci boli vyzvaní, aby si v tento deň obliekli modré tričká a pili vodu z vodovodu.

Štvrtá výzva je športová - boli sme vyzvaní, aby sme si zacvičili zumbu v čo najväčšom počte!

Výzvy v školskom roku 2017/2018

V školskom roku 2017/2018 vyzývame žiakov prostredníctvom školského rozhlasu a panelu na školskej chodbe v anglickom jazyku k zapojeniu sa do rôznych aktivít. Výzva ( v anglickom jazyku "challenge") je u detí veľmi populárna na internetových sieťach. Chceme sa pokúsiť vtiahnuť žiakov do života školy takýmto spôsobom.

Prvá výzva bola pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. Žiaci boli vyzvaní dokončiť komiks v anglickom jazyku.  Zapojili sa štyria žiaci.

Druhá výzva bola športová - urobiť čo najviac "brušákov" v rámci Týždňa zdravej výživy. V telocvični sa stretlo 16 žiakov - chlapci zo VII., VIII. a IX. ročníka. Hranicu 100 brušákov sa podarilo prekročiť šiestim žiakom.

Chalani pridali k brušákom bonus - robili "kliky" - najviac 40 klikov urobil žiak IX. ročníka Denis Strasser.

Tretia výzva súvisela s jarou a jarnou výzdobou tried. Najviac sa odbornej porote - zloženej zo žiakov páčila výzdoba tretiackej triedy na prvom stupni a na druhom stupni výzdoba triedy piatakov.

V apríli sme si pripomínali Deň Zeme. Súčasťou environmentálnych aktivít bola výzva pre žiakov nakresliť a pomenovať po anglicky živočícha žijúceho na Slovensku. Do tejto aktivity sa zapojili najmä mladší žiaci.

Jedna špeciálna výzva na vás ešte čaká!!!

A už je to tu: výsledok výzvy učiteľov žiakom vo volejbale - deviataci vyhrali! Srdečne gratulujeme a ďakujeme za pekný zápas. Myslíme si, že sme boli vyrovnaným súperom a dúfame, že ste sa aspoň trochu zabavili.

učitelia cudzích jazykov