Iné aktivity
- Európsky týždeň športu
- Deň Zeme 2020
- Zdravé zúbky
- Lyžiarsky výcvik 2020
- Týždeň boja proti drogám
- Ekoaktivity
- Exkurzie jeseň 2019
- Medzinárodný deň školských knižníc 2019
- Beseda o včelárstve
- Prednáška Pravda o drogách
- Výzvy - Challenges 2019/2020
- Cirkus Máša a Medveď
- Roland Ševce na ME v raketovom modelárstve
- Škola v prírode Orava - hotel Studnička 2019
- Prvouka trochu inak
- Program Zippyho kamaráti
- Enviroaktivity
- Krúžky v školskom roku 2018-2019
- Canisterapia v ŠKD
- Kúzelná fyzika
- Prvá pomoc v školskom klube
- Školské výlety, divadelné predstavenia a exkurzie 2018/2019
- Plavecký výcvik
- Noc s Andersenom
- Regionálna výchova v šk. roku 2018/2019
- Deň narcisov 2019
- Úspechy v raketovom modelárstve
- Výchovný koncert - Na počiatku bola nota
- Výzvy v cudzom jazyku - challenges 2018/2019
- Zážitková hodina biológie
- Ľudové misie
- Týždeň jesenných aktivít: október 2019
- Ukončenie šk. roka 2017-2018
- Olympijský deň 2018
- Výlet - Viedeň 2018
- Výlety a exkurzie divadelné predstavenia 2017/2018
- Deň detí
- Výchovný koncert - Škola tancom
- Škola v prírode máj 2018
- Projekt KOZMIX
- Netradičná hodina ANJ
- Deň Zeme 2018
- Deň narcisov
- Návštevníci v školskej knižnici
- Výchovný koncert Svet peňazí
- Veľkonočné aktivity v knižnici
- Vynášanie Moreny
- Deň školských knižníc 2019
- Vedecký jarmok v Nitre
- Mladí hasiči
- Lyžiarsky výcvik 2018
- Vianoce v škole - december 2017
- Sférické kino september 2017
- Finančná gramotnosť
- Žiaci zo Sľažian vo Francúzsku
- Škola v prírode máj 2017
- Deň Zeme 2017
- Prednášky Čas premien
- Chcem vedieť nemecky
- Lyžiarsky výcvik 2017
- Netradičná hodina hudobnej výchovy u piatakov
- Všetko najlepšie pán Janovic
- " Objav v sebe talent " - výchovný koncert
- Medzinárodný deň školských knižníc
- „Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata.“
- Deň detí v škole a obci
- Zážitkové učenie Motýlia záhrada 2016
- Dopravná výchova
- Deň Zeme 2016
- Deň vody
- „ Návšteva Islandu a Grónska“
- Výchovné koncerty
- Tradície Veľkej noci
- Fašiangy 2016
- Rok Ľudovíta Štúra
- Tábor mladých ochrancov prírody-jún 2015
- Technická výchova netradične
- Dieťa života
- Exkurzie a výlety 2.-4. ročník
- Beseda s P. Rajtarom
- Konferencia ŽIVEKO
- Týždeň boja proti rasizmu
- Pomoc zvieratkám v útulku
- Fyzika naživo
- Zatmenie Slnka
- Laboratórne cvičenia na SOŠ Chemickej v Bratislave
- Školský výlet vo Viedni
- Školský výlet v Carnuntume
- Anglický letný tábor v našej škole
- Deň detí v ŠKD
- Čitateľský maratón
- Týždeň protidrogových aktivít
- Prednáška Čas premien
- Online exkurzia - Múzeum holokaustu v Seredi
- STOP obchodovaniu s ľuďmi
- Tolerujme sa navzájom
- Deň detí v ŠKD
- Čitateľský maratón
- Týždeň protidrogových aktivít
- Prednáška Čas premien
- Deň detí v ŠKD
- Čitateľský maratón
- Týždeň protidrogových aktivít
- Prednáška Čas premien
- Online exkurzia - Múzeum holokaustu v Seredi
- STOP obchodovaniu s ľuďmi
- Tolerujme sa navzájom
- Letná škola
Výlety a exkurzie divadelné predstavenia 2017/2018
Turistická prechádzka na Hrušov
Dňa 11. 10. 2017 sa žiaci VII. ročníka vybrali do jesennej prírody. Navštívili sme zrúcaninu hradu Hrušov, kde sme si oddýchli v altánku, oboznámili sme sa s históriou hradu a so snahami zachrániť existujúcu zrúcaninu. Pri prechádzke lesom sme poznávali huby a orientovali sme sa podľa turistických značiek. Zastavili sme sa v Národnom žrebčíne Topoľčianky - Hostie. Žiaci priniesli jablká pre kone. Pešo sme pokračovali do Topoľčianok. Domov sme sa vrátili nadýchaní čerstvého vzduchu a očarení jesennou prírodou.
Exkurzia do Bojníc
Dňa 18. 10. sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili exkurzie zameranej na praveké dejiny. Navštívili sme Múzeum praveku v Bojniciach. Hneď pri vstupe žiaci vykročili po stopách neandertálskeho pračloveka, ktorý tu skutočne žil pred 60 000 rokmi. Postupne sa oboznamovali s jeho vývojom, ako žil, aké zvieratá lovil ako používal kamenné, drevené a kostené nástroje. Pod skutočným obydlím pri traventínovej Prepošstkej jaskyni žiaci v jednotlivých skupinách plnili zadané úlohy, vyrobili kamenný nástroj, mohli sa obliecť do dobových šiat a vyskúšať si tanec šamanov.
Po 70 minútovom interaktívnom programe sme sa presunuli do zámku, kde nás už čakala pani sprievodkyňa. Previedla nás komnatami zámku a postupne nás oboznámila so šľachtickými rodmi, ktorým zámok v minulosti patril. Mali sme možnosť vidieť mnoho obrazov - portrétov, zbraní, ale aj dobový nábytok. Po zdolaní 130 schodov sme sa unavení, ale spokojní a plní nových poznatkov vrátili domov.
Exkurzia Atlantis Levice
25.októbra sme so žiakmi 2.,3., a 4.ročníka navštívili interaktívne centrum Atlantis v Leviciach. Pre žiakov boli pripravené programy na témy – Vesmír a Dinosaury. Zrozumiteľným výkladom sa dozvedeli zaujímavosti z vesmíru, mohli si vyskúšať skafandre kozmonautov a navštíviť raketový pristávací modul. V druhej časti porovnávali veľkosti dinosaurov, ich kostry, stopy a spôsob obživy. Vyskúšali si brloh dinosaura, zahrali sa na archeológov, kde vykopávali makety kostier zvierat. Deti mohli navštíviť matematické a fyzikálne interaktívne učebne. V praktických činnostiach si overili zákony fyziky a matematiky. Veľmi sa im páčil stavebný dvor so žeriavom, na ktorom prenášali stavebný materiál z dreva, stavali dom z drevených tehál , pričom museli dodržiavať bezpečnosť pri práci. Nakoniec exkurzie si v malom obchodíku zakúpili suveníry.
Návšteva divadla
23.1.2018 žiaci IX. ročníka navštívili divadelné predstavenie Štefánik - slnko v zatmení. Bol to strhujúci príbeh človeka a štátnika. Mal horúcu hlavu, šialené plány, uhrančivé oči a planúce srdce. Milan Rastislav Štefánik. Náš najväčší hrdina. Slovenský aj svetový.Spochybňovaný, zabudnutý, potom znovu oslavovaný, no stále tak trochu neznámy. Bol vedec, astronóm, fotograf, iluzionista, cestovateľ, vynálezca, meteorológ, diplomat, letec, vojak, stratég, vizionár. No bol to hlavne človek hľadajúci šťastie a naplnenie – nielen pre seba, ale aj pre svoj národ. Boli ním očarení muži, ktorí ho stretli počas jeho života, milovali ho ženy aj celé roky po jeho smrti. Keby nie jeho odhodlania, po slovensky by sme sa možno rozprávali v kuchyniach, no nie na univerzitách a na divadelných doskách.
Školský výlet – divadelné predstavenie Ostrov pokladov a historické centrum Trnavy
K záveru školského roka patria triedne výlety. Tento rok sa žiaci 5. a 6. ročníka rozhodli navštíviť historickú Trnavu nazývanú aj „slovenský Rím.“
Naše prvé kroky viedli do starobylej budovy Divadla Jána Palárika. Tu nás privítali milé pani uvádzačky, ktoré nás stručne informovali aj o histórii divadla. Budovu divadla dalo postaviť mesto spolu s obyvateľmi v roku 1831, o čom svedčí na jej priečelí latinský nápis, ktorý v preklade znamená: „Tento dom Tálie postavil senát a obyvateľstvo Trnavy.“
Po krátkej histórii sme sa usadili a spolu s hercami sme sa začali plaviť s kapitánom Jimom Hawkinsom k bájnemu pokladu kapitána Filnta. Príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných vzratov v nás zanechal hlboké zážitky.
Po peknom kultúrnom zážitku nás na Trojičnom námestí už čakal sprievodca v dobovom kostýme, ktorý nás pútavou a hravou formou oboznámil s históriou Trnavy. V rámci prehliadky sme prešli historické centrum, západné krídlo, karner, budovu radnice a nakoniec sme skončili v katedrále sv. Jána Krstiteľa.
Unavení a plný zážitkov sme sa spokojní vracali domov.
Koncoročný výlet ZOO Bojnice
Žiaci VII. ročníka navštívili na konci školského roka Národnú ZOO v Bojniciach. V ZOO absolvovali výučbový program Nie je stopa ako stopa. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o stopách našich divo žijúcich zvierat. Mali možnosť zoznámiť sa s pytónom žijúcim v ZOO, ktorého mohli pohladiť a niektorí odvážlivci mali pytóna aj okolo krku. Prehliadku zoologickej záhrady sme si spestrili hľadaním zvierat so zvláštnymi názvami - videli sme dikdika, papuľovca tyranského, charzu, oryxa, frankolína a ďalšie. Najviac sa žiakom páčili surikaty a samozrejme plazy.
Obzreli sme si aj zámok, lipu kráľa Mateja a jazierko vo francúzskom parku. Domov sme sa vrátili príjemne nachodení a obohatení o spoločné zážitky.
Školský výlet na Bradlo
6.6. sme boli na výlete na Bradle. Boli s nami aj druháci. Bradlo je pamätník M.R. Štefánika a hovorí sa mu Mohyla. Bolo tam krásne, krásny výhľad na okolitú krajinu. Pochovali ho tam preto, aby videl na svoju rodnú dedinu. Tá sa volá Košariská. Dozvedeli sme sa veľa o jeho živote. Prečítali sme si to na tabuliach pri pamätníku. Po ceste domov sme sa zastavili pri dome, v ktorom sa narodil. Bol po super výlet.
štvrtáci
Hravá technika
Dňa 29. mája sa šiestaci vybrali na interaktívnu výstavu Hravá technika v Mlyny Nitra. Možnosť navštíviť toto zaujímavé podujatie získali ako odmenu za zber papiera.
Počas výstavy sa žiaci mohli zoznámiť s modernými technológiami zábavnou formou, ktorou si rozvíjali fantáziu i motorické zručnosti. Žiaci sa oboznámili so 17 interaktívnymi exponátmi v 5 tematických celkoch: malá šikovná robotika, zmysly človeka a technika, hudba je matematika, hry so svetlom a virtuálna realita. Po pekne strávenom dni sme sa vracali domov plný zážitkov a zistenia, že matematika a fyzika sa dá pochopiť aj formou hry a zábavy.
Výlet na Gýmeš
20.6. si štvrtáci urobili výlet na neďalekú zrúcaninu hradu Gýmeš. Tento deň si vysúťažili v zbere papiera, nakoľko sa umiestnili na prvom mieste. Prežili pekný deň pri poznávaní nášho okolia, krásnej prírody a poznávaní našej histórie.